• توییتر برنده است یا فیس بوک؟
  #1
  Note 
  19 تير 1392 - رقابت سختی میان فیس بوک و توییتر بر سر ویدیوهای کوتاه در شبکه های اجتماعی در جریان است. برنده چه کسی است؟ توییتر با سرویس Vine اش یا فیس بوک با اینستاگرام اش؟
  توییتر و فیس بوک مدت هاست که بر سر چیره شدن به دنیای شبکه های اجتماعی با هم دست و پنجه نرم می کنند. مبارزه این دو رقیب دیرینه اینبار بر سر ویدیوست.

  به تازگی (۳۰ خرداد /۲۰ ژوئن) اینستاگرام از قابلیت ضبط و به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه ۱۵ ثانیه ای در این شبکه اجتماعی رونمایی کرد تا از این طریق به جنگ با سرویس Vine توییتر برود. اپلیکیشنی که تا پیش از این ضبط و به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه در شبکه های اجتماعی را در انحصار خود داشت.

  کار کردن با Vine ساده است. کاربر توییتر با ۱۴۰ علامت می تواند پیام های خود را با انتخاب هشتگ، با دنبال کنندگانش، با جهان به اشتراک بگذارد. همین اجازه را vine به کاربر برای به اشتراک گذاری ویدیو می دهد. برای یک Vine تنها لازم است که کاربر انگشت اش را روی صفحه نمایش نگه دارد و تصاویر دلخواه را ضبط کند. با برداشتن انگشت ضبط تصاویر متوقف می شود و با تماس دوباره صحنه ی بعدی به ویدیو افزوده می شود.

  در این سرویس توییتر، ویدیوها پس از پایان، دوباره تکرار می شوند. محصول Vine ۶ ثانیه ویدیوست. با این امکان ۶ ثانیه ای، به سرعت شبکه ی بزرگی از کاربران به وجود آمد که تصاویر حیرت آوری از زندگی انسان در عصر گوشی هوشمند در اختیار بیننده قرار می دادند. در صفحه ای به آدرس vpeeker.com می توان نگاهی انداخت به برخی از این ویدیوها که به طور تصادفی نمایش داده می شوند.

  وقتی توییتر با Vine یکه تاز بود

  علاوه بر این، فرمت تازه رقابتی تازه در حوزه ی فیلم را هم رقم زد. رقابتی که پدیده ای به نام Tweaser را به وجود آورد. تریلرهایی برای عصر توییتر. برای مثال۳.۳ برش در یک ثانیه در „The Wolverine“ که از طریق Vine به اشتراک گذاشته شد. از سوی دیگرVine در دنیای خبررسانی هم برای خود اسم و رسمی به هم زد با ویدیویی از انفجار در ماراتن بوستون. پس از آن هم بسیاری از ویدیوهای اعتراضات ترکیه و برزیل با سرویس ویدیوی توییتر در فضای مجازی این سو و آن سو می روند. به این همه باید شمار کاربران Vine را هم افزود: با گذشت ۵ ماه از آغاز کار ۲۰میلیون کاربر.

  فیس بوک کارت خود را رو کرد

  معلوم بود که فیس بوک رقیب پر و پاقرص توییتر بیکار نمی نشیند و دست روی دست نمی گذارد. به خصوص که این ویدیوها بخش بزرگی از بازار اینترنت موبایل را هم تشکیل می دهند.

  آوریل سال گذشته بود که فیس بوک سرویس اینستاگرام را با قیمت یک میلیارد دلار خرید و توییتر را از دور رقابت بر سر این سرویس عکس خارج کرد. اپلکیشنی که به هر کاربری که بخواهد اجازه می دهد تنها با استفاده از فیلتر، یک اثر هنری خلق کند.
  مدت زمان توقف کاربر در دنیای اینترنت موبایل، آینده ی فیس بوک را رقم می زند

  پس از خرید اینستاگرام از سوی فیس بوک شمار کاربران این سرویس از ۴۰ میلیون به ۱۳۰ میلیون رسیده است. ۶۰ میلیارد عکس در سه سال گذشته و یک میلیون Like روزانه، دستاورد اینستاگرام است.

  حالا به همه ی این موفقیت ها باید امکان ویدیو را افزود. امکانی که از روز ۲۰ ژوئن به اینستاگرام افزوده شده است و در مقایسه ای کوتاه می توان به برتری آن را نسبت به Vine پی برد: امکان ضبط ویدیو تا ۱۵ ثانیه، بهره گیری از ۱۳ فیلتر و جلوگیری از تکرار دوباره ی ویدیو پس از پایان.

  تنها در ۲۴ ساعت اول پس از رونمایی، پنج میلیون ویدیو با استفاده از امکان جدید آپلود شدند.

  آینده از آن کیست؟ توییتر یا فیس بوک؟

  اما برخی از کارشناسان معتقدند که موفقیت اینستاگرام با توجه به ضرورت پهنای باند بالا، دوام چندانی نخواهد داشت. اما درست همین خصوصیت اینستاگرام در نیاز به زمان زیاد، می تواند همان چیزی باشد که فیس بوک در پی آن است؛ توقف زیاد کاربر در دنیای اینترنت موبایل، آینده ی فیس بوک را رقم می زند.

  هنوز مدت زیادی از به بازار آمدن "نو" نگذشته، که Vine میدان را به رقیب باخته است. در حالی که تا میانه ی ماه گذشته سه میلیون Vine از طریق توییتر در شبکه به اشتراک گذاشته شده بودند، شمار این ویدیوها با آمدن رقیب به ۷۰۰ هزار ویدیو در اوایل ماه جاری رسیده است.

  توییتر هم دست از تقلا بر نمی دارد و با به روزرسانی تلاش می کند جلوی ضرر را بگیرد. به روز رسانی ای که امکان تازه ای به نام Re-Vine به کاربر داده است، چیزی شبیه Re Tweet که به کاربر امکان به اشتراک گذاری مستقیم یک ویدیو به دنبال کننده هایش را می دهد.

  خلاصه این که نه توییتر میدان را خالی می کند و نه فیس بوک حاضر است از سودی که از طریق سرویس ویدیو به چنگ می آورد، چشم پوشی کند. باید منتظر ماند و دید دو رقیب قدیمی در شبکه های اجتماعی چه خواب تازه ای برای ویدیو خواهند دید.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  #2
  Note 
  معلومه فیس بوک :o.k:

  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note آفیس 2016 در راه است THE KNIGHT 0 875 24-01-2015 ساعت 19:49
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note فیلترینگ هوشمند در راه است THE KNIGHT 0 429 15-11-2014 ساعت 11:52
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note رقیب گوگل آمازون است! THE KNIGHT 0 850 21-10-2014 ساعت 09:13
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note ايران صربستان را هم شکست داد W!N 1 650 14-09-2014 ساعت 21:00
  آخرین ارسال: Daniel
  Note آلمان رکورد تعداد توییت را شکست! THE KNIGHT 0 630 12-07-2014 ساعت 14:02
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note اجرای فاز نخست اتصال به شبکه ملی THE KNIGHT 2 572 24-06-2014 ساعت 22:47
  آخرین ارسال: C0der
  Note چت بین زن و مرد حرام است THE KNIGHT 2 653 11-06-2014 ساعت 14:15
  آخرین ارسال: WWWorker
  Note موتورهای جست و جو شما را پیدا نمیکنند؟ THE KNIGHT 0 403 23-04-2014 ساعت 21:46
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note فیس بوک WhatsApp را ۱۶ میلیارد دلار خرید THE KNIGHT 0 316 22-02-2014 ساعت 17:42
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note حساب توییتر شرکت مایکروسافت هک شد THE KNIGHT 0 364 15-01-2014 ساعت 08:43
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان