• پاسخ موبنا به اطلاعیه تند وزارت ارتباطات
  #1
  Note 
  30 تير 1392 - موبنا - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای که شامگاه شنبه روی سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفت ، رسماً همه اخبار منتشر شده بوسیله سازمان خبری موبنا پیرامون عملکرد این وزارتخانه را تایید کرد.

  به گزارش خبرنگار موبنا، همانگونه که انتظار می رفت رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اقدامی که نشان از کم تجربگی وی دارد، اقدام به انتشار اطلاعیه ای کرد که در آن مدعی شده بود "این فشارهای رسانه ای، ناشی از عدم پاسخگویی این مجموعه (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) به اخاذی رسانه ای این موسسات تبلیغاتی و اطلاع رسانی بوده و مستنداتی نیز در خصوص این اخاذی رسانه ای موجود می باشد."

  مرتبط :

  پاسخ وزارت ارتباطات به سایت موبنا ( این خبر امروز از روی سایت وزارت ارتباطات حذف شد) 

  اما در خصوص این مدعا که مدت کوتاهی پس از انتشار از روی سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حذف شد نکاتی برای تنویر افکار عمومی از سوی موبنا خاطرنشان می شود:

  1- نخستین مورد در خصوص اطلاعیه مذکور به علت و چرایی حذف آن از روی سایت وزارت ارتباطات آن هم به مدت کوتاهی از انتشار بازمی گردد.

  2- رییس جدید و جوان مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در بخشی از این اطلاعیه، متاسفانه بطور غیرمستقیم اعلام کرده که همکاران پیشین ایشان تعاملات غیرقانونی با برخی افراد و شرکتها که وابسته به موسسات و کانون های تبلیغاتی هستند ؛ داشته اند! که با تغییر مدیریت و رویکردهای جدید اطلاع رسانی رییس جدید؛ موجب انتشار اخباری علیه این وزارتخانه شده است!

  گذشته از اقدام ناشایست و اتهامی که وی علناً به کارکنان و مدیران محترم و سابق مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات وارد آورده، "موبنا" مصرانه از مدیران حراست و بازرسی وزارت ارتباطات می خواهد که هرچه سریع تر نسبت به بررسی ادعای وی و تخلفات چنین آشکاری که ماه ها از سوی همکاران سابق ایشان با شرکت های تبلیغاتی سودجو در حال انجام بوده ورود کرده و نتیجه را نیز سریعاً رسانه ای کنند.

  3- روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی از اطلاعیه خود مدعی مستندات اخاذی رسانه ای شده لیکن از ایشان صراحتاً درخواست می شود تا هر چه سریع تر کلیه مستندات این اخاذی رسانه ای را برای تنویر افکار عمومی منتشر کنند. سازمان خبری موبنا از این اقدام نهایت استقبال را کرده و بدیهیست عدم انتشار این مستندات نزد افکار عمومی به زیان این وزارتخانه است.

  4- گذشته از این اتهام بی اساس، مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به جای پاسخ به ابهامات و عملکرد مبهم، ضعیف و شائبه برانگیزی که پیرامون این وزارتخانه مطرح است به ذکر این نکته بسنده کرده اند که "اصل اخبار انتشار یافته در این وب سایت کذب محض بوده و مطالب نسبت داده شده به مقام عالی وزارت خلاف واقع است."

  کسانی که سابقه کار رسانه ای دارند نیک می دانند که این مدل پاسخ دادن به انتقادات و بسنده کردن به عبارت "کذب محض"، به معنای خالی بودن دست مدیران آن مرکز است. چراکه درغیر اینصورت با ارایه پاسخ های مستدل زمینه ابهامات برچیده می شد. لیکن در ادبیات رسانه ای اقدام اخیر به منزله سکوت و تایید کلیه اخبار منتشره در موبنا است.

  5- اما بیایید فرض را بر صحت ادعا و اتهام دروغ مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر "اخاذی رسانه ای" بگذاریم. در این صورت از رییس این مرکز باید پرسید انبوه رسانه هایی که طی ماه های گذشته به انتقادات گسترده در قبال عملکرد، طرح ها و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخته و می پردازند نیز قصد اخاذی رسانه ای را داشته اند؟

  آیا مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات تصور کرده به همین شکل سطحی و با اخاذ خواندن رسانه ها و اکتفا به عبارت "کذب محض" می تواند مسایل، چالش ها و ابهامات عمیق را حل کرده و سر به زیر برف فرو برد؟

  6- اما بیایید فرض دیگری را نیز در نظر بگیریم و این توهین بزرگ و فراموش نشدنی را بپذیریم که تمام رسانه های صوتی، تصویری، مکتوب و مجازی که به نقد عملکرد این وزارتخانه می پردازند، به زعم مرکز روابط عمومی، "اخاذ رسانه ای " هستند. در این صورت باید از ایشان پرسید آیا همین توهین را می توانید نثار نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی نیز کنید؟ به عبارت دیگر، نمایندگانی که در هفته ها و روزهای گذشته به انتقاد صریح از عملکرد وزارت ارتباطات پرداخته و در رسانه های مختلف نیز منتشر شده است، از نظر مرکز روابط عمومی این وزارتخانه باید به چه چیز متهم شوند؟

  7- عدم برگزاری نشست خبری در خصوص عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عدم ارایه پاسخ به رسانه ها و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و در نهایت متهم کردن منتقدان به باج خواهی آن هم برای وزارتخانه ای که فقط چند روز به پایان کار آن مانده همه مهر تاییدی بر کم تجربگی رییس این مرکز است.

  8- و اما در پایان برای روشن شدن بیشتر افکار ناظران و نهادهای نظارتی، آیا مدیر مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که نزدیک به یکماه است که این مسوولیت را دریافت کرده، حاضر به افشای قراردادها، نیروهای جذب شده  و اعلام هزینه هایی که برای انواع طرح ها و پروژه های دوره مسوولیت بسیار کوتاه خود هست؟ به این  ترتیب بی شک مشخص می شود کدام طرف ماجرا به دنبال چه چیزی است.

  خاطرنشان می شود موبنا یک مجموعه خصوصی و غیر وابسته است که سابقه کار رسانه ای آن در سال های گذشته برای همگان مشهود است، اما این رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات است که می رود. لذا به این ترتیب معلوم خواهد شد که چه کسی دغدغه چه چیزی را دارد؟ تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  #2
  Note 
  ویرایش شد//

  ***********
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note فروش نوزاد برای خرید ایفون! THE KNIGHT 0 406 20-10-2013 ساعت 14:51
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note اسرائیلی ها مخالف حضور وزرای ایرانی در فیسبوک THE KNIGHT 0 723 18-09-2013 ساعت 16:45
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note وزارت ارتباطات سایت موبنا را تهدید کرد THE KNIGHT 0 338 19-07-2013 ساعت 16:41
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note عینک گوگل حرف بد را منتقل نمی کند THE KNIGHT 0 335 10-05-2013 ساعت 07:30
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note به روزرسانی فوری Adobe Flash Stack OverFlow 0 368 10-10-2012 ساعت 22:41
  آخرین ارسال: Stack OverFlow
  Note عینک گوگل همزمان ترجمه میکند! THE KNIGHT 0 306 27-07-2012 ساعت 12:45
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note دسترسی به اینترنت از طریق عینک THE KNIGHT 0 502 10-07-2012 ساعت 00:04
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note تائيد تخلف ايرانسل از سوی وزارت ارتباطات THE KNIGHT 0 436 06-07-2012 ساعت 18:55
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان