• آیا دل میتواند Dell رابخرد؟
  #1
  Note 
  [FONT=arial]تقریبا یک ماه تا روزی باقی مانده که شرکت دل در مورد درخواست مایکل دل برای خرید این شرکت تصمیم می گیرد.
  او و شرکای مجموعه Sliver Lake مصرانه در حال تلاش برای حذف رقبای مخالف این معامله هستند از جمله Carl Ichan. 
بسیاری از تحلیل گران وال استریت و مدیران و متخصصان اقتصادی عقیده دارند خصوصی سازی شرکت دل ایده خوبی است .[/FONT]


  Brian Hamilton رئیس شرکت Sagework عقیده دارد بسیاری از کسانی که از ابتدا شرکتی و یا کارخانه ی را راه اندازی کرده اند بدون شک دلیل تلاش برای خصوصی سازی را کاملا درک میکنند.
  وی در مصاحبه ای گفته است : "زمانی که کارفرمایی شرکتی را تاسیس میکند، امیدوار است که بتواند 10 سال آینده شرکتش را پیش بینی کند.آیا به ارزش شرکتش افزوده خواهد شد؟ آیا مشتری ها و کارکنان راضی خواهند بود؟
اما زمانی که شرکتی دولتی اداره میشود باید بخش اعظمی از تمرکز خود را به اتفاقات روز اختصاص دهد مثلا قیمت سهام و این به مدیر یا مدیران آن شرکت اجازه نمی دهد که آزادانه برنامه دراز مدتی را پیگیری کنند. توجه مدام به روی اینکه سرمایه گذاران شرکت چه فکری میکنند و چگونه شرکت را ارزش گذاری میکنند، تمرکز مسئولان را از برنامه ریزی مستمر وپیش برنده در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت دور میکند.در حال حاضر آقای دل با یک مشکل اساسی روبه روست به طور قطع باید روش مدیریت تجاری خود را عوض کند اما مرتبا باید توجه خود را به بازار بورس و سهام نیز منعطف سازد و زمان زیادی برای بازسازی تجارت خود ندارد .
  مسلم است تا زمانی که شرکتی دولتی اداره میشود این کار بسیار مشکلی است.
شخص مایکل دل هم در اخرین گزارش SEC به همین موضوع اشاره کرده است:
" ما به منظور حفظ درآمد فعلی شرکت باید تمرکز خودرا بیشتر به فرصت های سرمایه گذاری در نرم افزار و دیکر سرویس ها معطوف کنیم و اجرایی شدن این برنامه نیازمند تغییرات اساسی در مدیریت شرکت است .
  این تغییرات در دراز مدت باعث بازیابی سلامت شرکت خواهد شد و در صورت دولتی ماندن شر کت در کوتاه مدت باعث کاهش در سود ناخالص ،افزایش هزینه های اجرایی شرکت و نتیجتا به کم شدن درآمد منجر می شود . در صورت تداوم سقوط سهام شرکت دل ، ممکن است در جذب مشتری و حفظ پرسنل به مشکل بر بخوریم. ما به دلیل قیمت سهام دولتی شرکت مجبوریم محتاطانه تر عمل کنیم و این مسئله به کارایی و سرعت اجرای این تغییرات خدشه وارد میکند و برای سلامت طولانی مدت شرکت مناسب نیست.
هملتون عنوان کرده است که فروش شرکت دل اخیرا 8% کاهش یافته و این مسئله ی بغرنجی است اما شرکت به اندازه کافی سرمایه برای بازسازی دارد.
 شرکت های دولتی به منظور اجتناب از درگیری با بازار بورس و سهام معمولا در تلاش برای خصوصی شدن هستند.
  دلیل تمایل شرکت ها به خصوصی سازی این است که به جای تمرکز به مسائل حاشیه ای لحظه ای ، ترجیح میدهند فرصت بیشتری برای مدیریت کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت کسب و کار خود داشته باشند.  منبع :  آی تی ایران

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان