• جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی
  #1
  Note 
  نسخه جدید شاخص برنامه‏ نویسی تیوبی نشان می‏ دهد زبان برنامه‏ نویسی جاوا جایگاه برتری در مقایسه با زبان سی © به دست آورده است.

  تاکنون کمتر سابقه داشته است که زبان برنامه‏ نویسی C جایگاهی به غیر از اول داشته باشد، اما گزارش جدید شاخص برنامه‏ نویسی تیوبی (Tiobe) نشان می ‏دهد جایگاه این زبان در رده‏ بندی ماه آگوست تغییر کرده است. بر اساس این رتبه‏ بندی، زبان جاوا جایگاه اول را از آن خود کرده است و زبان‏ های سی و آبجکتیو سی (Objective-C) به رده‏ های پایین‏ تر تنزل یافته ‏اند. زبان سی از جایگاه اول به دوم تنزل یافته است و زبان آبجکتیو سی نیز از جایگاه سوم به چهارم نزول کرده است.
  بر اساس این گزارش، زبان گوگل گو (Google Go) از جایگاه چهل و دوم به جایگاه بیست و ششم ارتقا یافته است. زبان لاب ویو (LabView) نیز از جایگاه صدم به جایگاه چهل و نهم منتقل شده است. زبان برنامه‏ نویسی اوپن دج ای بی اِل (Opendege ABL) نیز از جمله زبان‏ هایی است که جایگاه خود را ارتقا داده و از جایگاه صد و بیست و نهم این رتبه بندی به جایگاه پنجاه و هفتم ارتقا یافته است.

  بر اساس این گزارش، زبان جاوا در ماه آگوست توانسته است ۱۵.۹۷۸ درصد از جستجوهای تیوبی را از آن خود کند. این رقم برای زبان سی ۱۵.۹۷۴ درصد است که تفاوت بسیار اندکی را نشان می‏ دهد. سهم زبان‏ های سی پلاس پلاس (C++) و آبجکتیو سی نیز از این جستجوها به ترتیب ۹.۳۷ درصد و ۸.۰۸۲ درصد بوده است. زبان برنامه‏ نویسی جاوا در رتبه‏ بندی شاخص Pypl نیز رتبه اول را از آن خود کرده است.
  در شاخص تیوبی، محبوبیت زبان‏ های برنامه‏ نویسی بر منبای ارزیابی میزان جستجوی منابع این زبان‏ ها در جستجوگرهای معروفی مثل گوگل، یاهو، بیدو و ویکی‏پدیا سنجیده می‏ شود. در این شاخص به علاقه مهندسان خبره، دوره ‏های آموزشی و استفاده فروشندگان طرف ثالث از هر زبان نیز توجه می‏ شود. بسیاری از شاخص‏ هایی که به ارزیابی محبوبیت زبان‏ های برنامه‏ نویسی می‏ پردازند، داده‏ های خود را از وب‏ سایت‏ های آمریکایی و چینی تهیه می‏ کنند، اما اخیراً وب‏ سایت‏ های ژاپن و برزیل نیز به این مجموعه افزوده شده‏ اند.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note ثبت نام مسابقات برنامه نویسی بیان THE KNIGHT 0 369 27-08-2014 ساعت 16:37
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note پايان امسال مسابقات برنامه نویسی اندروید برگزار می شود THE KNIGHT 0 622 03-08-2013 ساعت 16:22
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note زبان های برنامه نویسی ناامن کدامند؟ THE KNIGHT 0 477 17-04-2013 ساعت 16:11
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان