• لری الیسون: لری پیج بد جنس است!
  #1
  Note 
  با اینکه نزدیک به دو سال از مرگ استیو جابز نابغه محبوب دنیای تکنولوژی می گذرد، اما هنوز هم فعالیت هایش در دوره کار در اپل و وضعیت این شرکت بعد از مرگ او برای اغلب فعالان این حوزه و طرفداران اپل جداب و جالب است.
  درست به همین دلیل هم هست که هر اظهار نظری درباره اپل و جابز حالا آنقدر جذاب می شود که می تواند به خبری داغ و جنجالی تبدیل بشود. به این ترتیب است که این روزها درست در حالی که فشارهای زیادی بر اپل و مدیرعامل آن وجود دارد، اظهار نظر «لری الیسون» مدیرعامل شرکت نرم افزاری اوراکل و دوست صمیمی استیو جابز درباره این شرکت به تیتر داغ اخبار تکنولوژی تبدیل شده است.
  الیسون در مصاحبه ای که روز دوشنبه گذشته با شبکه تلویزیونی CBS انجام داده است، اعلام کرده که معتقد است اپل بدون جابز محکوم به نابودی خواهد بود. گزارش این مصاحبه را در اینجا می خوانید:

  [FONT=arial]اپل بدون جابز[/FONT]
  اپل بدون استیو جابز؛ این موضوعی است که حتی قبل از مرگ جابز به دغدغه بسیاری از سهامداران اپل، طرفداران این شرکت و البته فعالان حوزه تکنولوژی تبدیل شده است. در حالی که هفته گذشته اخباری مبنی بر فشار هیات مدیره اپل بر تیم کوک مدیرعامل آن به خاطر ارائه محصولات اخیر بدون هرگونه نوآوری، منتشر شد، «لری الیسون» تیر خلاص را زد. او در پاسخ به سوال «چارلی رز» از شبکه تلویزیونی CBS درباره اینکه اپل بدون جابز چطور روزهایش را سپری می کند، گفت که اپل دیگر بدون جابز روزهای خوبی نخواهد داشت.
  چارلي رز از او پرسید که چه چیزی در جابز وجود داشت که صرفنظر از سختکوشی او، این قدرت را به جابز داد تا بتواند اپل را به چنین جایگاهی برساند و الیسون در پاسخ گفت: «او واقعا با استعداد بود. در واقع منظورم این است که او ادیسون زمان ما بود، پیکاسو بود و بهتر است بگوییم یک مخترع افسانه ای بود.»

  الیسون همچنین در جواب به سوال رز مبنی بر آینده اپل بدون حضور استیو جابز می گوید: «خب، این چیزی است که ما از حالا آن را می دانیم، چون تجربه های زیادی در این حوزه داریم. ما اپل را با حضور استیو جابز مشاهده کردیم. ما اپل را بدون حضور استیو جابز هم مشاهده کردیم (دستش را به آسمان می برد و سپس به سمت پایین می آورد). تاریخ همیشه تکرار می شود. فقط کافی است به تاریخ نگاه کنیم تا ببینیم آینده این شرکت بدون جابز اصلا روشن نیست.»


  به نظر می رسد منظور الیسون از انجام این کار حضور استیو جابز در سال های اولیه تاسیس اپل بود که این شرکت در اوج شهرت و موفقیت قرار داشت. سپس هیات مدیره اپل تصمیم به اخراج او گرفتند. بعد از خروج استیو جابز از اپل بود که این شرکت غرق در مشکلات پیچیده شد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت. بالاخره اما بعد از بازگشت جابز به اپل این شرکت دوباره به روزهای اوج خودش برگشت.


  بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه تکنولوژی معتقدند که الیسون دوست نزدیک جابز بود و به همین دلیل اگر کسی باشد که از شیوه کار و فعالیت او در اپل به خوبی آگاه باشد، آن الیسون است. لری الیسون در سال 2011 و بعد از مرگ جابز درباره او گفته بود: «استیو برخلاف هر شخص دیگری در صنعت تکنولوژی، ایده های خوب را به راحتی به محصولاتی نهایی تبدیل می کرد و انتقال می داد.»
  به هر حال «تیم کوک» با همه توانایی های مدیریتی خوبش گویا نتوانسته آنطور که باید جایگزین مناسبی برای جابز باشد. جابز حتی زمانی که اپل دچار مشکلات بزرگی هم می شد، به خوبی می توانست جایگاه این شرکت را حفظ کند و در عین حال با زیرکی به دنبال رشد بیشتر شرکتش هم باشد.

  [FONT=arial]لری پیج را دوست ندارم[/FONT]
  لری الیسون همیشه به خاطر رک گویی و بی پرده حرف زدن شناخته می شود. او در این مصاحبه به راحتی گفت که به هیچ وجه طرفدار مدیرعامل شرکت گوگل نیست. دو شرکت اوراکل و گوگل سال ها است که در دادگاه های مختلف علیه یکدیگر حاضر می شوند و درگیری های حقوقی مختلفی را با هم داشته اند.
  الیسون معتقد است که گوگل به شکل خودسرانه به حق امتیازهای انحصاری اوراکل برای اندروید تعدی و تخلف می کند. هیات منصفه دادگاه تشخیص داده است که گوگل درباره هیچ کدام از حق اختراعات اوراکل تخلفی نکرده است، اما به نظر می رسد الیسون با آنها موافق نیست.
  در این مصاحبه اخیر الیسون گوگل را به دزدیدن ابزارهای خاص اوراکل برای ساخت سیستم عامل اندروید، متهم کرده است.
  او معتقد است که لری پیج با بدجنسی و شرارت گوگل را اداره می کند و در این مورد می گوید: «من فکر می کنم اغلب افرادی که با آنها مشکل دارم، کارمند شرکت گوگل هستند و حتی در این مورد مطمئن هستم.»


  [تصویر: 750-we.jpg?itok=0TOaSlwT]

  الیسون در جواب چارلی رز که می پرسد با لری پیج و سرگئی برین هم مشکل دارد، جواب می دهد: «فکر می کنم به خصوص با لری مشکل دارم، چون به نظرم او تصمیماتش را با شیطنت می گیرد.


  او شرکتش را به همین شکل مدیریت می کند و فکر می کنم در گرفتن این تصمیمات به صورت انفرادی عمل می کند. بگذارید شفاف و راحت حرف بزنم؛ وقتی شما یک برنامه برای موبایل های اندرویدی می نویسید، از ابزار اوراکل و در واقع ابزار جاوا کمک گرفته اید و استفاده کرده اید و در نهایت یک دکمه را فشار می دهید و می گویید این برنامه را به فرمت اندروید تبدیل کن. ما با گوگل رقابت نمی کنیم. ما اصلا کارهایی که گوگل انجام می دهد را دنبال نکرده و انجام نمی دهیم. ما فقط فکر می کنم که آنها از حق اختراعات ما سوء استفاده می کنند و این اشتباه است. اینها دو موضوع مجزا هستند؛ رقابت و سوءاستفاده از حقوق ما برای اختراعاتمان. من فکر می کنیم کاری که انجام می دهند واقعا شرورانه است و در این مورد صد در صد لری پیج را مقصر می دانم. این در حالی است که می دانم شعار لری پیج این است که شرور نباشیم! و باید بگویم که فکر می کنم او این بار شکست می خورد و متوجه اشتباهش می شود.»

  اوراکل در سال 2012 گوگل را به پرداخت 6 میلیارد دلار برای سوءاستفاده از زبان برنامه نویسی جاوا متهم کرد و البته در این دادگاه نتوانست موفق هم بشود. با این همه اما او همچنان معتقد است که دادگاه به اشتباه رای داده است.
  الیسون اینقدر به حرف هایش مطمئن است که حتی در مقابل نظرچارلی رز که می گوید با این همه لری پیج انسان مفیدی است، می گوید: «این حرف شما واقعا من را می رنجاند. من نمی توانم بفهمم که شما چطور می توانید کسی را که کارش را از دیگران کپی می کند، خوب و مفید بنامید. این واقعا من را می رنجاند.»

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
    آموزش اجرای اپلیکیشن های پیام رسان در کامپیوتر Sajjad95 1 2,387 03-08-2015 ساعت 10:24
  آخرین ارسال: SOFTAFZAR
  Note آفیس 2016 در راه است THE KNIGHT 0 875 24-01-2015 ساعت 19:49
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note فیلترینگ هوشمند در راه است THE KNIGHT 0 429 15-11-2014 ساعت 11:52
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note رقیب گوگل آمازون است! THE KNIGHT 0 850 21-10-2014 ساعت 09:13
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note ايران صربستان را هم شکست داد W!N 1 650 14-09-2014 ساعت 21:00
  آخرین ارسال: Daniel
  Note ارایه سامانه پیامکی و خطوط 11 و 10 رقمی رایگان rayehe 1 537 14-09-2014 ساعت 20:54
  آخرین ارسال: Daniel
  Note ایران به مقام ششم جهان در المپیاد کامپیوتر رسید THE KNIGHT 1 557 05-08-2014 ساعت 15:25
  آخرین ارسال: SAMAN ELITE
  Note آلمان رکورد تعداد توییت را شکست! THE KNIGHT 0 630 12-07-2014 ساعت 14:02
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note اجرای فاز نخست اتصال به شبکه ملی THE KNIGHT 2 572 24-06-2014 ساعت 22:47
  آخرین ارسال: C0der
  Note چت بین زن و مرد حرام است THE KNIGHT 2 653 11-06-2014 ساعت 14:15
  آخرین ارسال: WWWorker

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان