• افزایش 40 درصدی سهام نوکیا
  #1
  Note 
  سهام شرکت نوکیا پس از اعلام خریداری این شرکت توسط مایکروسافت 40 درصد افزایش یافت.
  سهام شرکت سازنده  تلفن همراه نوکیا با 40 درصد افزایش به 4.14 یورو در هر سهم رسید.
  مایکروسافت با خرید شرکت نوکیا به قیمت هفت میلیارد و 200 میلیون یورو به دنبال تغییر وضعیت خود از یک سازنده  صرف سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر های خانگی به یک شرکت همه کاره در زمینه  فناوری است.
  نوکیا که همچنان به عنوان سازنده تجهیزات مخابراتی به فعالیت خود ادامه خواهد داد، تا همین چند سال پیش بزرگترین سازنده تلفن همراه در جهان بود ولی در بازار رقابتی گوشیهای هوشمند برابر غولهایی نظیر اپل، سامسونگ و سونی کم آورد و عرصه را به آنها واگذار کرد.
  استیو بالمر - رئیس اجرایی مایکروسافت - قصد دارد قبل از بازنشسته شدن در این شرکت، مایکروسافت را همانند اپل به یک شرکت سازنده دستگاههای هوشمند تبدیل کند.
  نوکیا در سال 2007 حدود 40 درصد بازار تلفن همراه جهان را در اختیار داشت و اکنون سهم این شرکت در بازار گوشی به 15 درصد و در بازار گوشی های هوشمند به تنها سه درصد سقوط کرده است.
  فروش بخش تلفن همراه در کمپانی نوکیا در تاریخ این شرکت اولین تحول قابل توجه محسوب نمی شود. نوکیا در تاریخ 148 ساله خود همه چیز از تلویزیون گرفته تا چکمه لاستیکی! فروخته است. اما هضم این اتفاق برای مردم فنلاند حتی در میان آن دسته از سرمایه گذاران که فروش نوکیا را آخرین شانس برای نجات آن می دانستند، دشوار است.
  اما این انتقال برای مایکروسافت یک لحظه سرنوشت ساز به حساب می آید. مایکروسافت از فروش سیستم عامل ویندوز، مجموعه نرم افزار آفیس و کنسول بازی ایکس باکس سود زیادی را به جیب می زند اما هرگز نتوانسته یک تجارت موفق را در عرصه تلفن همراه به راه بیندازند.


  منبع :  ایسنا

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان