• مخالفت خرم آبادی با رفع فیلتر فیسبوک
  #1
  Note 
  [FONT=arial]یک روز پس آنکه یک عضو کمیته فیلترینگ ( تعیین مصادیق مجرمان) از امکان بازگشایی فیس بوک به کاربران ایرانی سخن گفته بود عبدالصمد خرم آبادی دبیر این کارگروه با آن مخالفت کرده است.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]مشاور قضایی دادستان کل کشور گفت: اسرائیلی ها فیس بوک را بهترین ابزار گسترش صلح به شیوه صهیونیستی می دانند و بر این باورند که رویدادهای اجتماعی خاورمیانه با کمک فیس بوک به دلخواه آنها پیش رفته است.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]بخوانید: عضو کمیته فیلترینگ: رفع فیلتر فیس بوک در درازمدت ممکن است[/FONT]
  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، امروزه شبکه های اجتماعی مشکلات زیادی را برای کاربران خود ایجاد کرده و شبکه اجتماعی فیس بوک هم از این قاعده مستثنی نیست.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]در همین راستا خبرنگار قضایی فارس با عبدالصمد خرم آبادی، مشاور قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت وگوی اختصاصی کرده است. در این مصاحبه فقط به مشکلات امنیتی فیس بوک پرداخته شده است و به طور قطع این شبکه در زمینه های اجتماعی و فرهنگی هم مشکلاتی را برای کاربران خود ایجاد کرده است.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]فیس بوک گسترده ترین ابزار جمع آوری اطلاعات برای سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل است عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص نفوذ فیس بوک در کشورهای جهان گفت: با توجه به گستردگی سایت فیس بوک که از میلیاردها مطلب و صفحه مختلف تشکیل شده، تفکیک محتوای مجرمانه از غیرمجرمانه آن عملاً امکان پذیر نیست.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]وی افزود: علاوه بر این، مشکل فیس بوک قبل از اینکه به محتوایش باشد مربوط به ماهیت و عملکرد آن است، چرا که این سایت بزرگترین و گسترده ترین ابزار جمع آوری اطلاعات برای سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل به شمار می رود.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]خرم آبادی تصریح کرد: در مراسمی که سازمان سیا برای تقدیر از زاکربرگ برگزار کرده بود، معاون سازمان سیا اظهار داشته که فیس بوک برای ما رویایی بود که به حقیقت پیوست. سایت فیس بوک ماهیت جاسوسی و صهیونیستی دارد مشاور قضایی دادستان کل کشور اظهار داشت: فیس بوک توسط یک جوان صهیونیست به نام مارک زاکربرگ تاسیس شده است. این شخص به عنوان چهارمین صهیونیست تأثیرگذار در سطح جهان شناخته شده و روابط نزدیک و صمیمانه ای با رژیم اشغالگر قدس دارد. وی افزود: زاکربرگ در جشن شصتمین سال تأسیس رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان میهمان ویژه مورد تقدیر قرار می گیرد و شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی شخصاً از دفتر موسسه فیس بوک در کالیفرنیا بازدید کرده و اظهار داشته که «فیسبوک بهترین ابزار گسترش صلح به شیوه صهیونیستی است».

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تأکید کرد: وی همچنین در اظهارنظر دیگری گفته است: « رویدادهای اجتماعی خاورمیانه هیچ گاه بدون کمک اینترنت و فیس بوک آن طور که ما می خواستیم روی نمی داد». اطلاعات افراد عضو فیس بوک منشأ تصمیمات سازمان های امنیتی آمریکا است وی افزود: بر اساس اسناد فوق سری که توسط جولیان آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس و همچنین توسط ادوارد اسنودن مأمور سابق سازمان سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده، سازمان های امنیتی آمریکا از طریق فیس بوک اطلاعات و ارتباطات شهروندان عضو فیس بوک را در همه زمینه ها جمع آوری و مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد و این اطلاعات منشاء تصمیمات بسیار مهمی در مورد کشورهای ذیربط هستند.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]خرم آبادی خاطرنشان کرد: به نظر من اهمیت سایت فیس بوک در بسیاری از جهات برای سازمان های جاسوسی و امنیتی آمریکا بیشتر از سفارتخانه های آن ها در کشورها است، چرا که سفارتخانه های آن ها توان و امکانات جمع آوری این حجم عظیم از اطلاعات در همه زمینه ها را ندارند. فیس بوک به نیابت از CIA وظیفه جمع آوری اطلاعات آشکار از شهروندان سراسر جهان را برعهده گرفته است وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس این اسناد در حال حاضر فیس بوک به نیابت از CIA وظیفه جمع آوری اطلاعات آشکار از شهروندان سراسر جهان را برعهده گرفته است و شهروندان با تصور اینکه حریم خصوصی آنها محفوظ است، به راحتی کلیه اطلاعات محرمانه و شخصی خود را در این سایت قرار می دهند. خرم آبادی تأکید کرد: اطلاعات شهروندان کشور جزء منابع مهم و اسرار آن کشور است و دولت حق ندارد اجازه دهد بیگانگان به این اسرار دسترسی پیدا کنند، چرا که در عصر حاضر اهمیت اطلاعات کمتر از اهمیت انبارهای مهمات نیست.

  [/FONT]

  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]مشاور قضایی دادستان کل کشور اظهار داشت: شاید اطلاعات یک یا چند فرد از شهروندان عادی یک کشور به تنهایی بی اهمیت به نظر برسد و برای دشمن ارزش چندانی نداشته باشد اما اطلاعات جمع کثیری از شهروندان یک کشور و تحلیلی که از پردازش این اطلاعات به دست می آید ارزش شگفت انگیز و حیاتی دارد. وی افزود: در صورتی که این اطلاعات به دست دشمن برسد، آن کشور در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت، علاوه بر این حتی اطلاعات شخصی یک فرد خاص نیز (مثلا در شرایطی که این فرد یکی از دانشمندان یا نخبگان علمی یا یکی از مسئولین سیاسی یا نظامی کشور باشد) می تواند برای سرویس های جاسوسی دشمن اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.[/FONT]
  [FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]مردم با تهدیدات و آسیب های اجتماعی، اعتقادی و سیاسی فیس بوک آشنا نیستند وی تأکید کرد: متأسفانه در زمینه تهدیدات و آسیب های اجتماعی، اعتقادی و سیاسی این تارنما کمتر به مردم اطلاع رسانی شده اما تلاش خواهد شد تا در آینده اطلاع رسانی بیشتری در این زمینه انجام گیرد. خرم آبادی گفت: من در همین جا از همه نخبگان و کارشناسانی که در این زمینه فعالیت پژوهشی داشته اند دعوت می کنم تا مردم را با خطرات و تهدیدات فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی خارجی آشنا کنند.
  [/FONT]

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note فیسبوک محو میشود THE KNIGHT 0 385 28-12-2013 ساعت 16:40
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note کامنت فیسبوکی وزیر ارشاد درباره فیلترینگ THE KNIGHT 0 671 23-12-2013 ساعت 09:10
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note پیشینه جست و جوی فیسبوکان را پاک کنید THE KNIGHT 0 464 04-12-2013 ساعت 16:24
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note رفع فیلتر فیسبوک مسیر قانونی خود را طی میکند THE KNIGHT 0 418 23-11-2013 ساعت 21:18
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note بار دیگر فیسبوک دچار اختلال شد THE KNIGHT 0 407 09-11-2013 ساعت 18:06
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note وزیر ارشاد: فیسبوک باید رفع فیلتر شود THE KNIGHT 2 615 09-11-2013 ساعت 16:08
  آخرین ارسال: BaNNer LorD
  Note فیسبوک در ایران جرم نیست THE KNIGHT 0 488 04-11-2013 ساعت 09:46
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note بازگشت دوباره فیلترینگ فیسبوک و تویتر THE KNIGHT 1 541 18-09-2013 ساعت 22:39
  آخرین ارسال: C0der
  Note اسرائیلی ها مخالف حضور وزرای ایرانی در فیسبوک THE KNIGHT 0 721 18-09-2013 ساعت 16:45
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note وقت رفع فیلتر فیسبوک نرسیده است THE KNIGHT 0 619 10-09-2013 ساعت 08:04
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان