• جهان موبایل در سال 2014
  #1
  Note 
  موبایل ها در سال آینده میلادی به موثرترین ابزار صنعت تکنولوژی تبدیل می شوند

  به گزارش سی آی او، سال 2013 میلادی رو به پایان است و کارشناسان از هم اکنون احتمال می دهند که در سال پیش رو بازار جهانی دستگاه های موبایلی در بخش های مختلف پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته باشند.

  با تمام شدن سال 2013 میلادی و نزدیک شدن به آغاز سال 2014، کارشناسان فناوری 10 پیش بینی بزرگ خود برای فناوری های موبایلی در سال جدید میلادی را به قرار زیر اعلام کرده اند:

  1- برتری فروش گوشی های هوشمند و تبلت ها بر رایانه های شخصی

  آن گونه که مرکز تحقیقاتی IDC پیش بینی کرده است، دستگا ه های موبایلی همچنان محبوبیت بیشتر خود نسبت به رایانه های شخصی را حفظ می کنند و بر این اساس در سال 2014 میلادی به ازای هر 5/2 گوشی هوشمند و رایانه لوحی فروخته شده یک دستگاه رایانه شخصی هم به فروش می رسد. در این سال از فروش جهانی رایانه های شخصی 6 درصد کاسته می شود.

  2- سیستم  عامل های iOS، آندروید و ویندوز فون گسترده تر می شوند

  مرکز تحقیقاتی IDC پیش بینی کرده است که در سال جدید میلادی اپل با افزایش قابل ملاحظه فروش دستگاه های موبایلی خود مواجه می شود. در این سال فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل رقابت سختی را با فروشگاه App Store اپل آغاز می کند.

  شرکت مایکروسافت هم گام های مهمی در این عرصه برمی دارد و انگیزه تولیدکنندگان موبایل برای افزایش سرمایه گذاری روی ویندوز فون را بین 50 تا 100 درصد

  بیشتر می کند.

  3- مشاهده تصاویر ویدیویی موبایلی افزایش می یابد

  در سال 2014 میلادی برای نخستین بار میزان مشاهده تصاویر ویدیویی در دستگاه های موبایلی با رایانه های شخصی برابری می کند. مرکز تحقیقاتی Yankee Group پیش بینی کرده است که این فرآیند باعث می شود دستگاه های موبایلی پیشرفته تر، شبکه های بی سیم پرسرعت تر و طرح های موبایلی ارزان تر ارایه شوند.

  4- سیستم های پرداخت موبایلی گسترش می یابد

  در سال 2014 میلادی سیستم های پرداخت مخصوص گوشی های همراه(mPoS) گسترده و امکان پرداخت از این طریق برای عموم کاربران

  فراهم می شود.

  مرکز Yankee Group پیش بینی کرده است که این فرآیند باعث می شود شرکت های بیشتری برای عرضه این خدمات اقدام کنند.

  5- عرضه گسترده خدمات بانکداری موبایلی

  در سال جدید میلادی فناوری های پوشیدنی از جمله عینک هوشمند Google Glass به صورت گسترده در اختیار مردم قرار می گیرند و کاربران به کمک همین ابزارها، فعالیت های بانکی خود را انجام می دهند. مرکز ACI Worldwide پیش بینی کرده است که در سال 2014 میلادی روش های گسترده تری برای استفاده از خدمات بانکداری موبایلی به مردم ارایه می شود.

  6- برتری ابزارهای مخصوص تبلت ها بر نرم افزارهای مخصوص رایانه های شخصی

  در سال 2014 میلادی نه تنها ابزارهای موبایلی به صورت گسترده توسط کاربران خانگی و سازمان ها به کار گرفته می شوند، بلکه میزان توجه به این ابزارها باعث می شود تا کارآیی و محبوبیت آنها نسبت به ابزارهای مخصوص رایانه های شخصی بیشتر شود.

  مرکز CA Technologies پیش بینی کرده است که در سال آینده ابزارهای مخصوص رایانه های لوحی در سازمان ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا می کنند.

  7- رشد کاربرد پیامک ها در ابزارهای موبایلی

  «استیو فرنچ» (Steve French) مدیر مرکز OpenMarket که در زمینه خدمات پرداخت ها و پیام های موبایلی فعالیت می کند، بر این باور است که در سال 2014 میلادی میزان استفاده از سرویس پیامک افزایش می یابد و به خصوص کاربران خانگی و سازمانی بیش از گذشته از آن استفاده می کنند. پیامک به دلیل ارزانی و آسان بودن در استفاده محبوبیت فراوان دارد.

  8- امنیت خدمات نسل چهارم (4G LTE) افزایش می یابد

  هم اکنون تمام اپراتورهای آمریکا خدمات LTE را در اختیار مشترکان خود می گذارند، اما مرکز Stoke بر این باور است که در سال جدید میلادی امنیت این خدمات افزایش می یابد. پیش بینی شده است که در سال جدید میلادی امنیت به اولویت اصلی در این شبکه های مخابراتی تبدیل شود.

  9- ارتقای فناوری های پوشیدنی

  «لیزا فالزون» (Lisa Falzone) موسس و مدیرعامل شرکت

  Revel Systems که در زمینه ارایه سیستم های mPoS برای تبلت های iPad فعالیت می کند، بر این باور است که خدمات پرداخت های موبایلی در سال آینده به میزان قابل ملاحظه ارتقا می یابند. او همچنین تاکید دارد که ابزارهای مخصوص بازی و فناوری های پوشیدنی هم در این سال پیشرفت های قابل

  ملاحظه می کنند.

  10- خدمات پول  الکترونیکی بسیار مورد توجه قرار می گیرند

  شرکت Revel Systems همچنین پیش بینی کرده است که خدمات پولی دیجیتالی از جمله PayPal و Bitcoin در سال 2014 میلادی بسیار مورد توجه قرار می گیرند و نسبت به قبل سازگاری بیشتری با کاربران پیدا می کنند.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note Deepin 2014.1 منتشر شد BaNNer LorD 2 668 16-09-2014 ساعت 06:48
  آخرین ارسال: BaNNer LorD

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان