• پرسرعت ترین اینترنت را از کدام شرکت ها بگیریم؟
  #1
  Note 
  به گزارش ایتنا از ایسنا، در حوزه اینترنت ۱۲۸ کیلوبایتی شش شرکت به عنوان ارائه کنندگان پرسرعت ترین خدمات شناخته شده اند و به ترتیب شرکت پیروزلین، شرکت رسانه اصفهان نت، شرکت عصر انتقال داده ها، شرکت مخابرات گیلان، شرکت آریا نا گستر اسپادانا و شرکت مخابرات خراسان به عنوان ارائه دهندگان پرسرعت ترین اینترنت در این حجم شناخته شده اند.


  اینترنت ۲۵۶ کیلوبایتی
  در بخش اینترنت ۲۵۶ نیز هفت شرکت به عنوان ISP های دارای خدمات پرسرعت یاد شده اند که بنابراعلام مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) شرکت مخابرات استان اصفهان درصدر این جدول قرار دارد. پارس آنلاین رتبه ی دوم این بخش را به خود اختصاص داده و پس از آن از مخابرات استان اردبیل نام برده شده است.

  شرکت های مخابرات استان قزوین، مخابرات استان قم، مخابرات استان همدان و مخابرات خراسان رضوی دیگر شرکت های ارائه دهنده ی پرسرعت ترین خدمات در بخش ۲۵۶ کیلوبایت عنوان شده اند.

  اینترنت ۵۱۲ کیلوبایتی
  شرکت شبکه گستر پیام آوران کویر (بیرجند)، شرکت آریانا گستر اسپادانا و شرکت عصر انتقال داده ها سه شرکتی هستند که در این حوزه در صدر قرار دارند.

  پس از این شرکت ها، مخابرات اردبیل، مخابرات کرمان، مخابرات چهارمحال بختیاری، شرکت رهانت زنجان و پیشگامان توسعه ارتباطات در رده های بعدی جدول ISP های پرسرعت حجم ۵۱۲ کیلوبایت قرار می گیرند.

  اینترنت یک مگابایتی
  بنابراعلام متما، مخابرات استان همدان، آزاد نت رسانه، شرکت شهرداد شبکیه سه شرکتی هستند که در این بخش در رده های صدر جدول قرار می گیرند.

  هم چنین شرکت فن آوری پدیدار، شرکت عصر انتقال داده ها و شرکت رایانه دانش گلستان دیگر ISP هایی هستند که اعلام شده خدمات آنها سرعت بیشتری نسبت به سایر شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت دارد.

  اینترنت دومگابایتی
  در پایان در حوزه اینترنت دومگابایتی نیز از پنچ شرکت نام برده شده که شرکت رسانه اصفهان نت، شرکت توسعه رسان پاسارگاد، شرکت توس آشنا در رده های اول تا سوم و شرکت های عصر انتقال داده ها و مخابرات لرستان در رده های بعدی قرار می گیرند.

  نکته ی جالبی که در این زمینه وجود دارد آنکه هفته گذشته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارزیابی اپراتورهای ارائه دهنده ی اینترنت پرسرعت اعلام کرده بود: از بین ۱۲ شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL) شرکت های آریارسانه تدبیر، انتقال داده های آسیاتک، پیشگامان توسعه ارتباطات و پارسان لین ارتباطات به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را کسب کردند.

  حسن رضوانی در این زمینه گفته بود: در ارزیابی دو ماهه مهر و آبان شرکتهای نداگستر صبا، داده گستر عصرنوین، داده پردازی فن آوا، انتقال داده های رهام داتک، عصر انتقال دادها، مخابرات ایران، کارا امین ارتباط و لایزر به ترتیب رتبه های پنجم تا دوازدهم را کسب کردند.
  اما نکته جالب این که با وجود آنکه در لیست سازمان تنظیم مقررات مخابرات رتبه دهم را به خود اختصاص داده در لیست متما در اکثر حجم ها حدود نیمی از برترین ها به مخابرات اختصاص یافته و هیچ اسمی از شرکتهایی مانند آریا رسانه تدبیر یا آسیا تک و ... که جزو بهترین شرکتها از دیدگاه سازمان تنظیم مقررات بوده اند نیست.

  البته ممکن است گفته شود ارزیابیهای سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مربوط به ماه های مهر و آبان می شود و ارزیابی مرکز متما مربوط به دی ماه بوده که البته تجربه گویای آن است که معمولا کیفیت سرویس شرکتها طی یک یا دو ماه تفاوت چندان چشمگیری نخواهد داشت.

  ايتنا - پرسرعت‌ترین اینترنت را از کدام شرکت‌ها بگیریم؟

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان