• هکرها  رمز عبور ۴۰۰٫۰۰۰ کاربر Nvidia را به سرقت بردند
  #1
  Note 
  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا - در ادامه حملات هکری که سلسله*وار حساب کاربران سایت*هایی چون LinkedIn و Yahoo را به سرقت بردند، حالا کمپانی Nvidia مورد حمله قرار گرفته و برای پیشگیری از حملات احتمالی بعدی مجبور شده که سایت*های فروش خود را نیز معلق کند. حملات به انجمن، سایت تحقیقاتی و سایت توسعه*دهندگان انویدیا بوده که طی آن رمز عبور ۴۰۰ هزار کاربر به سرقت رفته است.
  انویدیا، تولیدکننده بزرگ نیمه هادی*ها گفت: تعداد ۴۰۰ هزار رمز عبور کاربران این شرکت توسط هکرها به سرقت رفته است.
  این کمپانی که بخشی از قطعات مورد نیاز ابزارهای اپل و گوگل را تولید می*کند، گفت که حملات این ماه منجر به آن شد که هکرها رمز عبور کاربران این شرکت را کشف کنند. در اثر این ماجرا، این کمپانی به لس آنجلس تایمز گفت که برای بررسی موضوع پنج سایت خود را معلق کرده است.
  بنا به گزارش اسوشیتدپرس سخنگوی کمپانی گفت با وجود آن که رمزها با استفاده از «یک الگوریتم دقیق رمزنگاری شده بودند»، اما هکرها توانسته*اند آنها را بدزدند. انویدیا به لس*آنجلس تایمز گفت که حساب*ها به کاربران انجمن، بخش توسعه*دهندگان و سایت تحقیقاتی انویدیا متعلق بودند که هم اکنون این سایت*ها معلق شده*اند.
  این کمپانی اعلام کرد که جهت پیشگیری، سایت فروشگاه خود که کاربران از طریق آن می*توانند محصولات این شرکت را خریداری کنند نیز به حالت تعلیق درآورده است.
  انویدیا هنوز نمی*داند که هکرها چطور به اطلاعات شخصی کاربران دست یافته*اند. انویدیا گفت که با کاربرانی که این اتفاق روی آنها تأثیر گذاشته تماس گرفته و از طریق ایمیل به طور مستقیم با آنها در ارتباط است.
  این حمله به انویدیا جدیدترین حلقه از سلسله هک*های حرفه*ای اخیر است. هفته گذشته ۴۵۰٫۰۰۰ حساب یاهو هک شد و اخیراً نیز رسانه اجتماعی Formspring مورد حمله هکرها قرار گرفت. در حملات ماه قبل نیز ۶.۵ میلیون حساب LinkedIn و ۱.۵ میلیون حساب از سایت*های دیگر مثل eHarmony به سرقت رفته بود.

  منبع:latimes

  Confusedmile48:

  آخرین ویرایش: 19-07-2012 ساعت 17:44، توسط Stack OverFlow
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان