الهامات سریال Lost در 10 بازی
#1
Note 
سریال Lost از معدود سریال هایی بود که بسیار مورد توجه بازیسازان قرار گرفت و اکنون که دو سال از پایان آن می گذرد، خیلی ها از آن الگوبرداری می کنند. در خیلی از بازی ها می توان اعداد 4,8,15,16,23,42 را مشاهده کرد و حتی می توان دریچه (Hatch) را در وسط جنگل های طراحی شده در بازی های مختلف دید. در این مطلب به شما 10 بازی را معرفی خواهیم کرد که از این سریال الهام گرفته اند و چیزهای جالبی را از Lost در خودشان قرار داده اند.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

شاید بگویید که قرار دادن اعداد مرموز سریال Lost در بازی های مختلف کار راحتی است و بسیار سریع می توان متوجه آن شد، اما Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots از جمله بازی هایی بود که از این اعداد به شکل مخفی ای استفاده کرده بود. در ابتدای این بازی توانایی این را داشتید که در کانال های تلویزیونی مختلفی گردش کنید. 5 کانال مختلف وجود داشتند که 48 و 15 و 16 و 23 و 42 نام داشتند!

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

مرحله آخر این بازی “Get Lost” نام داشت که با در نظر گرفتن فصل دوم سریال Lost نامگذاری شده بود. خیلی ها می گویند که این نام برگرفته از نام خود بازی است، اما جالب است بدانید که نام این مرحله به شکل دو منظوره طراحی شده بود.

Half-Life 2: Episode Two

در Half-Life 2: Episode Two با شماره های معروف این سریال مواجه می شوید، اما موضوع جالب تر زمانی است که این شماره ها را باید در کامپیوتری وارد کنید. پس از آن، لوگویی از شرکت دارما (Dharma) روی دیوار به نمایش درمی آید.

Fallout 3

در بازی Fallout 3 به شخصی برمی خوردید که دزموند (Desmond) نام داشت. او شخصیت مهمی در بازی نبود، اما زمانی شخصیت او جذاب می شد که وارد مخفی گاهی می شود که در بالایش یک دریچه (Hatch) قرار داشت.

Singularity

شماره های شگفت انگیز Lost در این بازی نیز دیده شدند، اما زمانی جالب تر شدند که در بازی به چرخ دنده ای برمی خورید که مانند آن را در سریال مشاهده کرده بودید. چرخ دنده ای که توانایی حرکت جزیره را داشت. زمانی که در بازی به این چرخ دنده نزدیک می شوید، Achievement به نام The Wheel بدست می آورید!

Banjo-Kazooie: Nuts and Bolts

در کنار کلی Jinjos که در بازی می توانید آن ها را جمع آوری کنید، یکی از آن ها به نام هارلی (Hurley) جلب توجه می کرد که تکه کلامش “Dude” بود. او همچنین به این موضوع اشاره می کند که در جزیره گمشده است!

Quantum Conundrum

در این بازی پرنده کوچک مستی وجود دارد که پروفسور کوادرنگل (Quadwrangle) او را وادار کرده که دکمه ای را مرتباً فشار دهد. جالب اینجاست که نام این پرنده دزموند (Desmond) است. در یکی از قسمت های بازی، پروفسور کوادرنگل شما را تشویق می کند که همانند دزموند دکمه مورد نظر را به خوبی فشار می دهید.

Diablo III

در یکی از بیابان های Diablo III به کشتی شکسته ای به نام Black Rock برمی خورید. کشتی ای که همانند آن را در سریال Lost مشاهده می کنید. همچنین در داخل این کشتی موجودی وجود دارد که خودش را آقای ریس (Mr. Reyes) معرفی می کند. جالب اینجاست که یکی از شخصیت های بازی هارلی ریس (Hurley Reyes) نام داشت که از سانحه هوایی جان سالم به در برده بود و از هیولای مخفی شده در جنگل فرار می کرد. شخصیتی که در این قسمت از Diablo III با آن مواجه می شوید هم از دست هیولاها فرار کرده است.

Just Cause 2

در بازی Just Cause 2 جزیره ای وجود داشت که نمی توانستید از بالای آن پرواز کنید و زمانی که از بالای آن عبور می کردید، هواپیمای شما در آن سقوط می کرد. در این جزیره چند نکته از سریال Lost را مشاهده خواهید کرد. در این جزیره یک دریچه (Hatch) مدفون شده در زمین را مشاهده می کنید. همچنین هیولایی دودی در جزیره وجود دارد که نمی توانید آن را با سلاح از بین ببرید.

Batman: Arkham City

جوکر (Joker) در اواسط این بازی تصمیم می گیرد که از قلعه مستحکمش بیرون بیاید. کاری که تا آن لحظه از بازی یکی تصمیمات مرموز او به حساب می آمد و کاری می کند که این قسمت چیزهای مهمی از داستان را در برداشته باشد. او در این قسمت صحبت هایی را بیان می کند که اشاره های زیادی به سریالLost دارد. تنها جوکر با دیوانگی خاص خودش می تواند دست به چنین کاری بزند. او در صحبت هایش می گوید: "من می توانم صدای تمام شما را بفهمم. این اتفاقات به چه صورت رخ داد؟ کسی می تواند آن درمان دیوانه را به من بدهد؟ من جواب می خواهم، الان! خوب موضوع اینجاست. جواب این سوال به شما خوشنودی نمی دهد.

بعضی وقت ها باید خودتان را ناامید کنید. درباره این موضوع فکر کنید. به برنامه تلویزیونی محبوب خودتان فکر کنید. شما تمام سختی ها را پشت سر می گذارید. معماها و رازهای دیوانه واری پیش روی شما قرار می گیرند و به یکباره، همه چیز را به شما می گویند. آن زمان شما خوشحال هستید؟ آیا همه چیز منطقی است؟ چرا همه چیز به یکباره در یک کلیسا به پایان می رسد؟" بعضی وقت ها تنها یکسری نماد از این سریال توسط طراحان در بازی های مختلف قرار می گیرند و بعضی مواقع چیزهای بیشتری را مشاهده می کنید. به نظر می رسد که تأثیر سریال Lost به این زودی ها از بین نمی رود و باید بیشتر از این ها انتظار چنین مواردی را داشته باشیم. به نظر شما چه بازی های دیگری از این سریال الگوبرداری کرده اند؟

هر وقت زندگی یه ضربه بهت زد اروم لبخند بزن و بهش بگو :جوجه همه ی زورت همین بود:24:


[SIGPIC][/SIGPIC]
پاسخ
ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Note دانلود بازی This War of Mine برای PC |Forbidden| 0 797 23-11-2014 ساعت 20:29
آخرین ارسال: |Forbidden|
Note بازی هایی که قدرت PC شما را به چالش می کشند |Forbidden| 1 823 26-10-2014 ساعت 11:48
آخرین ارسال: C0der
Note 15 بازی ایرانی در “ITDMEX” |Forbidden| 0 879 25-10-2014 ساعت 13:52
آخرین ارسال: |Forbidden|
Note بازی تنیس حرفه ای Virtua Tennis 4 Arash_online 0 543 31-05-2014 ساعت 00:21
آخرین ارسال: Arash_online
Note بازی زیبا و سرگرم کننده جوجه ناقلا Toki Tori Arash_online 0 763 26-05-2014 ساعت 21:20
آخرین ارسال: Arash_online
Note دانلود بازی زیبای Warhammer 40000 Storm of Vengeance Arash_online 0 492 23-05-2014 ساعت 16:55
آخرین ارسال: Arash_online
Note نقد بازی Total War:ROME II |Forbidden| 2 686 25-01-2014 ساعت 19:29
آخرین ارسال: Php1
Note بازی Darwin the Monkey Download95 2 770 06-11-2013 ساعت 12:22
آخرین ارسال: Download95
Note دانلود بازی Shank2 |Forbidden| 1 712 29-10-2013 ساعت 12:15
آخرین ارسال: THE KNIGHT
Note دانلود بازی مورتال کمبت ۵ |Forbidden| 1 687 22-08-2013 ساعت 21:41
آخرین ارسال: OnLine

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان