• جدید ترین بازی های ایرانی
  #1
  Note 
  لیستی از جدید ترین بازی های ساخت ایران رو واستون گذاشتم همراه با عکس بازی
  این بازی ها هر چند زیاد جالب نیست و به پای بازی های کمپانی های عظیم خارجی نمیرسه ولی همین که محصول کشور خودمونه قابل احترامه:
  1:شتاب در شهر:
  بازیکن در در شهر و محیط بازی میتواند آزادانه رانندگی کند و بازی فاقد داستان از پیش تعیین شده میباشد و در اصل بازیکن مسیر پیشرفت خود را به تنهایی انتخاب مینماید. بازیکن ماموریت های جالبی را در شهر میتواند انجام دهد و در مسابقات رالی داخل و برون شهری شرکت کند. هدف بازیکن کسب تجربه و امتیاز در مقایسه با سایر رانندگان شهر و نهایتا شرکت در مسابقات بزرگ پیست های برون شهری و کسب رتبه اول در آن مسابقات میباشد. در انتهای بازی پیست فضایی با محیطی متفاوت حس واقعی سرعت و جذابیت بالای را برای بازیکن ایجاد میکند.
  نقشه بازی شامل فضای شبیه سازی شده به وسعت 100 کیلومتر مربع شهری و برون شهری به همراه سه پیست مسابقه و بیش از ده ها مرحله جذاب دیگر از جمله سرعت عمل ، مسابقات پرش ارتفاع و زمان، مسابقات رالی خیابانی و ... میباشد.
  گاراج بازی امکان خرید و فروش ماشین ، تعمیر، تعویض قطعات، اسپورت کردن، تعویض رنگ و ... را به بازیکن میدهد.
  بازی شامل 10 ها ماشین خارجی و ایرانی میباشد.
  آسیب دیدگی طبیعی ماشین ها ، داینامیک بودن محیط بازی بر اساس موتور فیزیک PhysX، نورپردازی زیبا و داینامیک بودن آسمان، هوش مصنوعی بالا و ... از نقاط برجسته فنی بازی میباشند.
  در مورد Game Play و Fun بازی نیز وجود مراحل متنوع با درجه سختی متفاوت، غیر خطی بودن بازی (sandbox)، قابلیت ارتقاء بازیکن (Level up) و سایر رانندگان ، کارت های مسابقه و ... قابل توجه میباشند.
  گرافیک بازی قابل تنظیم در پنچ حالت "ضعیف"، "معمولی"، "خوب"، "نهایی" و یا "سفارشی" میباشد که باعث میشود بازی دسته گسترده ای از سیستم های کامپیوتری مخاطبان را پوشش دهد. همچنین بازیکن میتواند بازی را در سه سطح "آسان" ،"متوسط" و"سخت" بازی نماید که این موضوع تقریبا باعث جذابیت بازی برای تمام گروه سنی میشود.
  [تصویر: files_games_pist1New10%5Bf1ddf0487a9f9f4...42a%5D.jpg]


  2:شبگرد:در طول اجرای طرحی ضربتی علیه باندهای تولید و پخش مواد مخدر که توسط پلیس به اجرا گذاشته شده بود، کاراگاهی جدی و بسیار موفق به نام رامین آریامنش که مهارتش در حل پرونده های مشکل و حل نشدنی زبانزد خاص و عام بود، به بخش مبارزه با مواد مخدر منتقل می شود و کار روی پرونده های روسای باندهای قاچاق مواد مخدر که سال ها به نتیجه نرسیده بودند را آغاز می کند.
  تحقیقات دقیق و پشتکار بالای آریامنش سرانجام موجب می شود تا تعداد زیادی از باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر متلاشی شوند و در طول عملیات روسای آن ها دستگیر شوند. به خاطر سرسختی بیش از حد آریامنش و عدم همکاری او با روسای قاچاقچی در قبول رشوه، دستور قتل او صادر شد و طبق برنامه مقدار زیادی از جدیدترین ماده مخدر توهم زای تولید شده در لابراتوار به بدن کاراگاه تزریق شد تا در اثر دز بالای این تزریق با عذاب زیاد کشته شود. پس از تزریق دز بالایی از ماده مخدر به کاراگاه، آن ها بدن نیمه جان او را درون یکی از بزرگراه های پرتردد انداختند تا صبح فردا توسط پلیس پیدا شود.بدن نیمه جان کاراگاه ساعت ها در کنار بزرگراه ماند تا اینکه نیمه های شب پزشک پیری که در حال عبور از بزرگراه بود به طور تصادفی او را پیدا کرد و اقدام به معالجه می کند. تاثیر مواد مخدر روی بدن او شکل او را تغییر داده و توانایی های جدیدی به او می دهد که او را در مبارزه با سران باندهای قاچاق یاری می سازد.

  [تصویر: files_games_Shabgard4%5B8275e3c3c21617c0...d8e%5D.jpg]

  3:شکست حصر آبادان:
  جزیره آبادان در دورترین نقطه جنوب غربی ایران قرار گرفته است .اروند رود تنها رودخانه قابل کشتیرانی ایران است و تا پیش از جنگ تحمیلی عراق، دو بندر بزرگ و فعال « خرمشهر» و « آبادان » در مسر این آبراه قرار داشتند. تاریخ شهر آبادان به ویژه پالایشگاه آن، با تاریخ صنعت کشورمان گره خورده است. پس از سقوط خرمشهر عراق تلاش کرد تا از طریق شرق کارون و شمال بهمن شیر، آبادان را اشغال کند که با این وضعیت آبادان در یک محاصره 330درجه ای قرار می گرفت.
  فرمان امام (ره) مبنی بر آزاد سازی آبادان علاوه بر جنبه نظامی، جنبه شرعی نیز پیدا کرد و نیروهای مسلح تمام توان و قوای خود را در این راه صرف نمودند. بالاخره در 5 مهر 1360 در عملیات ثامن الائمه، نیروهای اسلام بر مواضع مقدم دشمن هجوم برده و خاکریزهای اولیه دشمن را بدون زد و خورد اشغال کردند و پس از 24 ساعت ، جزیره آبادان از محاصره خارج گردید.

  [تصویر: files_games_Screenshot_2%5Bdd2e9e89f2187...55e%5D.jpg]  4:طلای سیاه:
  طلای سیاه یک بازی استراتژیک و مدیریتی است که شما در آن نقش فردی را ایفا می کنید که مدیر صنعت نفت در ایران است. شما می توانید در مناطق مختلف به دنبال نفت بگردید و پالایشگاه، تأسیسات و کارخانه های پتروشیمی و لوله کشی بسازید. همچنین شما قادرید نفت را برای به دست آوردن پول صادر کرده یا آن را برای تولید محصولات نفتی و برآوردن احتیاجات بازارهای داخلی صرف نمایید.
  شما این امکان را دارید تا در زمینه تکنولوژیهای گوناگون تحقیق نمایید و با استفاده از آن، محصولات جدیدی تولید کرده، هزینه حمل و نقل را کاهش دهید و یا به توسعه شهرها کمک نمایید. این بازی درباره مدیریت نفت است و این که شما بتوانید به رشد کشور خود کمک نموده، آن را به یکی از قدرتهای صنعتی تبدیل نمایید.

  [تصویر: files_games_ScreenShot-04%5Bcb51d9c769e5...65a%5D.jpg]

  irantrack.com

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  #2
  Note 
  فعلا که میر مهنا از همه بهتره گرافیکش ولی اینم مشکلات خودشو داره
  ________________

  [تصویر: Mirmahna.jpg]


  مقدمه:

  قطعا تا به حال در فروشگاه های بازی، بازی های خاک خورده ایرانی را دیده اید؟! ایران چند سالی هست که به طور جدی به دنبال ساخت بازی است. اولین بازی نسبتا خوبی که مسئولان کمی با جدیت با آن برخورد کردند در سال 1387 با نام " لطفعلی خان زند " منتشر شد. این بازی با توجه به بازی های قبلی و سطح پایین بودن آن ها، بسیار بهتر از آن ها عمل کرد. بعد از موفق نبودن لطفعلی خان زند در سال بعد بازی " شمشیر نادر " منتشر شد. این بازی نشان داد که ایران در حال پسرفت در این صنعت هست( البته قبل از عرضه این بازی هم پسرفت وجود داشت!!). چند سالی گذشت تا اینکه بالاخره پس از 3 سال در دست ساخت بودن اولین بازی ملی ایران (!) یعنی گرشاسپ، این بازی به بازار آمد. پس از مدت ها ما حداقل توانایی سازندگان ایرانی را در ساخت بازی مشاهده کردیم. بعد از موفقیت های بسیار خوب گرشاسپ و حضور در سایت مشهور گیم اسپات( Gamespot) و در یافت نمره نسبتا خوب از این سایت، سازندگان تصمیم به ساخت یک بازی اول شخص گرفتند! این بازی میر مهنا نام گرفت. در ابتدا بسیار جالب بود که برای اولین بار یک اول شخص توسط سازندگان داخلی ساخته شود ولی پس از منتشر شدن عکس ها و تریلر ها متوجه شدیم با بازی خوبی مواجه خواهیم بود. حال چند روزی هست که این بازی منتشر شده است. در اولین نگاه به بسته بازی میر مهنا نگاهتان به جمله ای میافتد که خیلی برایتان جالب است: اولین بازی ملی ایرانی (!). نکته اینجاست که کی ما سعادت دیدار دومین بازی ملی را پیدا می کنیم؟!!  داستان:

  بازی قرن 17 میلادی را روایت می کند. در این زمان که همزمان با حکم رانی کریم خان زند است. کشور هایی مانند هلند و انگلستان کمپانی هند شرقی را تاسیس نموده و برای منافع خود به خلیج فارس می فرستند. آن ها تمامی مناطق جنوب را ویران می کنند. در این بین میر مهنا دست به قیام علیه این کمپانی می زند. شخصیت اصلی بازی جوانی به نام شبیر است که خاواده اش در اثر حملات هند شرقی آسیب دیده است. در ابتدا شما پس از گذراندن مرحله آموزشی که به خاطر باگ های بازی بسیار سخت شده (!)، به سراغ پدر شبیر می روید. او به شدت مجروح شده است و به شبیر میگوید که آن ها حنانه(خواهر شبیر) را اسیر کرده اند و تو باید برای نجات خواهرت به محل اسارت او بروی. در ادامه ما با میر مهنا آشنا می شویم. نکته بسیار خنده دار و جالب در بازی این است که سازندگان خیلی سعی داشتند صحنه های احساسی را در بازی قرار دهند که موفق شده اند ولی اصلا به زیبایی سری Call Of Duty نیست! البته ما توقع نداریم در سطح آن بازی ها باشد ولی توقع بد بودن آن هم در این حد را نداشتیم! نکته جالب دیگر در بازی این است که نام بازی میر مهنا است ولی ما او را در بازی شاید در چند صحنه مشاهده کنیم! در کل بخش داستانی بازی از بخش های خوب بازی به شمار می رود.
  [تصویر: MirMahna%20Espris%20Game%2003_3905.jpg]


  گرافیک:

  قبل از هر چیز باید گفت که موتور بازی Torque نام دارد. این موتور با توجه به این که محدودیت های زیادی برای سازندگان داشت ولی سازندگان میر مهنا به خوبی از این موتور استفاده کرده اند. محیط های بازی بسیار خوب هستند و جزئیات خوبی دارند ولی طراحی آن ها اصلا خوب کار نشده است مثلا یک بطری اصلا شبیه به بطری نیست! و یا میوه های بازی بیشتر شبیه به یک سنگ هستند تا میوه! طراحی چهره شخصیت ها فوق العاده بد است. در اوایل بازی که میر مهنا با شما صحبت می کند از داخل دهان او می توانید محیط را جست و جو کنید!! جلوه های بازی فوق العاده بد هستند و منفجر شدن و آتش گرفتن خیلی بد کار شده است. طاراحی سلاح ها نسبتا خوب است ولی جای کار بیشتری دارد. وجود باگ های فراوان در بازی از نکاتی است که بسیار در بازی شما را برای کشتن دشمنان اذیت کند ولی نسبت به بازی های پیشین از باگ های کم تری بر خوردار است. در کل بخش گرافیکی بازی با توجه به بازی های پیشین خوب است ولی در مقایسه با بازی های نسل های قبل هم حرفی برای گفتن ندارد!
  [تصویر: m_1293632069430.jpg]


  صداگذاری و موسیقی:

  ار نکات منفی بازی می توان به صداگذاری آن اشاره کرد. در ابتدا شما که دمویی را مشاهده می کنید که پدر شبیر با شما صحبت می کند صداگذاری نسبتا خوبی را مشاهده می کنیم ولی چند لحظه بعد و هنگامی که شما به یک سرباز می رسید، صداگذاری او واقعا افتضاح است و اصلا لهجه خوبی به خود نگرفته است. صداگذاری بر روی میر مهنا و حتی دوستانتان در بازی بسیار بد است و اصلا به چهره آن ها نمی آید. لب ها هم با صداها هماهنگی ندارند. البته این نکته جدیدی نیست و در تمامی بازی های ایرانی شاهد این نکته بوده ایم. موسیقی بازی افتضاح است! بازی هر کجا که دوست دارد به یکباره موسیقی را قطع می کند و از هیجان بازی کم می کند! موسیقی های بازی خوب هستند به شرطی که قطع و وصل نشوند! بازی در صداگذاری از بازی های مطرحی همچون Call of Duty: World at War الگو گرفته است و دقیقا صداهای همان افراد در بازی شنیده می شود. دیالوگ ها با سردی هر چه تمام تر بیان می شوند و اصلا به بازی هیجان نمی دهند. در کل از بدترین بخش های بازی می توان به صداگذاری آن اشاره کرد.

  [تصویر: m_1293632064413.jpg]


  گیم پلی:

  گیم پلی بازی بسیار خوب است ولی در بعضی اوقات تکراری می شود ، آن هم به خاطر نبود صحنه های سینمایی است. البته در بازی صحنه های سینمایی قرار داده شده است ولی آن قدر سرد هستند که شما به جای هیجانی شدن با عصبانیت بازی را نگاه می کنید! مثلا در یک مکان همراه با دوستانتان در حال حرکت هستید در این جا بدون هیچ اتفاق خاصی همگی روی زمین می افتید و یک سرباز دشمن جلوی شما ظاهر می شود! راه رفتن دوستانتان در بازی واقعا بد است و اصلا طبیعی نمی دوند! از نکات جالب بازی این است که وقتی شما به دوستانتان نگاه می کنید در بعضی مواقع سلاح های آن ها روی هوا هستند! در بازی همانند Call Of Duty دویدن قرار دارد ولی هر چه قدر می دوید شخصیت خسته نمی شود. روند بازی چندان سخت نیست ولی خیلی جالب است و از بهترین گیم پلی ها را در بین بازی های ایرانی دارد. مثلا می توانید برای کشتن دشمنان به بشکه هایی که قرمز رنگ هستند شلیک کنید تا سیل عظیمی از آن ها را از بین ببرید. یکی از نکات خیلی بد بازی است که فقط شما می توانید دشمنان را بکشید! اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که دوستانتان هر چه قدر در بازی به دشمنان شلیک می کنند آن ها فقط کمی جلو و عقب می روند ولی هرگز کشته نمی شوند! این بدین معنی است که فقط شما در بازی دشمن را می کشید و دوستانتان فقط همراه شما هستند!! باگ های بازی در بخش گیم پلی نیز مشکل ایجاد می کند. مثلا یک دشمن در سر جای خود ایستاده و حرکت نمی کند! سیستم سلامت بازی خیلی خوب است و همانند بازی Call Of Duty می باشد. شلیک ها نیز خیلی خوب انجام می شود. هوش مصنوعی بازی نیز در سطح خوبی قرار دارد. بازی خیلی کوتاه است و اگر پای آن بنشینید 2 ساعت برای اتمام آن کافی است! در کل در بخش گیم پلی میر مهنا یه سر رو گردن از بازی های دیگر ایران بالا تر است.
  [تصویر: m_1293632021374.jpg]

  نتیجه گیری:

  میر مهنا یک بازی بسیار خوب است ولی مشکلات آن مانع ز موفقیت هر چه بیشتر آن دارد. این بازی را به همه شما پیشنهاد می کنم. امیدواریم با حمایت هر چه بیشتر ما در آینده شاهد بازی های بهتری از سوی سازندگان باشیم و امیدواریم در بازی بعدی جمله دومین بازی ملی ایرانی را ببینیم!!


  نویسنده: محمد نوید آقاجانیان

  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note تریلر بازی ایرانی تراتئون |Forbidden| 0 983 26-01-2015 ساعت 18:19
  آخرین ارسال: |Forbidden|
  Note بازی ایرانی پروانه |Forbidden| 0 566 24-04-2014 ساعت 17:12
  آخرین ارسال: |Forbidden|
  Note اولین بازی نسل جدید ایرانی THE KNIGHT 6 1,852 20-03-2014 ساعت 11:48
  آخرین ارسال: Arash_online
  Note تولید بیش از 200 بازی ایرانی |Forbidden| 0 745 18-12-2013 ساعت 10:24
  آخرین ارسال: |Forbidden|
  Note بازی ایرانی سیاووش نامزد کسب جایزه بهترین بازی مستقل جهان شد |Forbidden| 0 474 18-12-2013 ساعت 10:22
  آخرین ارسال: |Forbidden|
  Note بازی ایرانی دوران افتخار THE KNIGHT 2 1,274 12-12-2013 ساعت 22:20
  آخرین ارسال: C0der
  Note 15 بازی رایانه ای راهی فرانسه شد THE KNIGHT 0 619 01-12-2013 ساعت 18:47
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note بازی ایرانی جایزه جشنواره گیم کانکشن ۲۰۱۳ آسیا را دریافت کرد THE KNIGHT 0 595 02-07-2013 ساعت 20:44
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note ۱۰۰ موسسه بازی ساز در نمایشگاه بازی های رایانه ای حضور می یابد THE KNIGHT 0 540 02-07-2013 ساعت 20:43
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note بازی آنلاین "آرنیکان" ساخته شد THE KNIGHT 0 514 02-07-2013 ساعت 20:40
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان