اختلاف بر سر شبکه ملی اطلاعات
#1
Note 
"مرکز ملی فضای مجازی تاخیر در اجرای شبکه ملی اطلاعات را به وزارت ارتباطات را اعلام کرده و پیگیر این موضوع است. وزارت ارتباطات معتقد به اجرای این شبکه است اما در تفسیر اختلاف نظرهایی وجود دارد".

رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان مطلب فوق و در پاسخ به این سوال که شورای عالی فضای مجازی چارچوب و کلیات شبکه ملی اطلاعات را به تصویب رسانده و به وزارت ارتباطات ابلاغ کرده اما چرا پیگیر اجرای آن نیست، گفت: شورا حق نظارت دارد و تا حدودی نیز پیگیری کرده است. وزارت ارتباطات نیز نگفته که جواب نمی دهد بلکه اعلام کرده در اولین فرصت گزارش خواهد داد اما تلقی ما این است که زمان در حال دیر شدن است.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که انتقاداتی مبنی بر تاخیر وزارت ارتباطات از وظایف خود درباره اجرای شبکه ملی اطلاعات مطرح است، گفت: این که وزارت ارتباطات اقدامی انجام نداده کار سختی است زیرا آنها می گویند که کارهایی انجام داده  اند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شورا نمی تواند پیگیری ریز مسائل اجرایی باشد. مرکز ملی فضای مجازی که در ذیل شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده وظیفه نظارت و پیگیری زمانبندی ها را دارد.

جلیلی تصریح کرد: همچنین معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی برای نظارت به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ماموریت دارد.

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود بدنه وزارت ارتباطات اعتقادی به اجرای شبکه ملی ارتباطات ندارد و از ساختار فعلی فروش اینترنت سود می برد، گفت:  آنها نیز معتقد به اجرا هستند اما روی تفسیر اختلاف نظرهایی وجود دارد؛ وقتی کسی در معرض سوال رسانه ای و آمار و عملکرد قرار می گیرد گاهی کارهایی که در حال انجام است را انجام شده گزارش می کند.

جلیلی ادامه داد: گاهی که از زمان بندی گذشته و از برنامه عقب هستیم علاقمندیم که نگویم عقب هستیم و عذرخواهی نکنیم و مشکل ما این است؛ در غیر اینصورت اگر همه با یک متر قابل قبول گزارش کنند مشخص می شود از سال هایی که از طرح موضوع شبکه ملی اطلاعات گذشته چقدر کار انجام شده و چقدر کار باقی مانده است.

منبع :  فارس

چطور امضا کنم؟  Huh
پاسخ
ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان