• ثبت نام مسابقات برنامه نویسی بیان
  #1
  Note 
  [تصویر: screen_shot_2014-08-27_at_2.20.36_am.png?itok=mNp9XCIR]


  نیمه شب دوشنبه سوم شهریور سایت سومین دوره مسابقه برنامه نویسی بیان رسما رونمایی و ثبت نام مسابقات آغاز شد.مسابقات امسال در ۵ مرحله برگزار خواهد شد که ۲ مرحله اول آن اختیاری است.

  مسابقه برنامه نویسی بیان یک رویداد سالانه می باشد که به صورت بین المللی برگزار می شود. انتخاب و استفاده از زبان برنامه نویسی در این مسابقه آزاد بوده و همچنین شرکت در این مسابقه به صورت انفرادی است. این مسابقه به دو بخش دانش آموزی و آزاد تقسیم می شود و اولین دوره آن در پاییز سال ۱۳۹۰ برگزار گردید. در دوره قبلی مسابقه برنامه نویسی بیان (دومین دوره)، ۱۷۲۸ شرکت کننده ایرانی و ۳۱۸۲ شرکت کننده از ۵۴ کشور جهان در رقابتی پرنشاط و سخت در سه مرحله با هم به رقابت پرداختند و توانایی خود در شناخت مسأله، طراحی راه حل و پیاده سازی کامل و دقیق آن با استفاده از یک زبان برنامه نویسی را به نمایش گذاشتند. در نهایت ۶۰ نفر از برنامه نویسان نخبه ی ایرانی و بین المللی موفق شدند به مرحله ی نهایی راه پیدا کنند.

  از ویژگی های شاخص این رویداد علمی، استقبال قابل توجه شرکت کنندگان خارجی از این مسابقه است که بسیاری از آنان نیز برگزیدگان المپیادهای جهانی و مسابقات بین المللی هستند. دردوره قبلی از میان برنامه نویسان خارجی بیشترین امتیاز در مرحله آنلاین به ماکاتو سوجیما (Makoto Soejima) از ژاپن و گنادی کورتکویچ (Gennady Korotkevich) از بلاروس تعلق گرفت، ماکاتو یکی از پرافتخارترین برنامه نویسان ژاپنی و انادی دارنده ۶ مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر و نفر اول رنکینگ جهانی "تاپ کدر" و "کدفرسز" است. سید حامد ولی زاده و سعید ایلچی نیز در میان برنامه نویسان ایرانی بیشترین امتیاز را کسب کردند که هر دو نفر دارنده مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر هستند. شرکت کنندگان ایرانی این مسابقه از دانشجویان ۳۴۳ دانشگاه و دانش آموزان ۱۷۸ مدرسه از ۳۱ استان کشور بودند که در میان دانشگاه ها، بیشترین شرکت کنندگان به ترتیب از دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، شهید بهشتی و علم و صنعت بودند.


  منبع :  آی تی ایران

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی THE KNIGHT 0 377 14-08-2013 ساعت 17:09
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note پايان امسال مسابقات برنامه نویسی اندروید برگزار می شود THE KNIGHT 0 624 03-08-2013 ساعت 16:22
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note زبان های برنامه نویسی ناامن کدامند؟ THE KNIGHT 0 479 17-04-2013 ساعت 16:11
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان