• تایپ خودکار پیشوند و پسوند www، com، net، org
  #1
  Note 
  افرادی كه تازه پا به دنیای اینترنت گذاشته اند، هر روز با چیزهای جدیدی روبه رو می شوند. یكی از این چیزهای جدید ـ كه یاد گرفتن آن برای تمام وبگردها ضروری است روش های حرفه ای و سریع در واردكردن نشانی سایت های اینترنتی است. آیا شما هم جزو كاربرانی هستید كه برای ورود به سایت های اینترنتی ابتدا عبارت www را وارد می كنید و پس از آن نیز پسوند نام دامنه یعنی عبارت های com,netو org ؟ یا شاید كمی  حرفه ای تر عمل می كنید و می دانید كه بسیاری از سایت ها بدون وارد كردن عبارت www نیز باز می شوند و فقط نام دامنه سایت را همراه پسوند آن تایپ می كنید؟

  [تصویر: WWW.jpg]

  شاید تا اینجای كار، فكر كنید سریع ترین روش برای ورود به سایت ها همین است، اما اگر با كاربران حرفه ای تر كه چند پیراهن بیشتر در گشت و گذارهای اینترنتی پاره كرده اند، برخورد كنید، مشاهده می كنید بسیاری از آنها بدون آن كه عبارت www یا پسوند دامنه را تایپ كنند، با وارد كردن نام دامنه به تنهایی، نشانی كامل و دقیق سایت موردنظر را در مرورگر وارد می كنند! مرورگر فایرفاكس به شما این امكان را می دهد تا برای ورود به سایت ها فقط نام دامنه مورد نظر خود را وارد كنید و پس از آن، پسوندهای com , net و org نیز در انتهای نام دامنه بدون تایپ قرار خواهد گرفت! دوست دارید شما هم این گونه وبگردی كنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است می توانید به ادامه مطلب بروید.

  بدین منظور:

  مرورگر فایرفاکس را باز کنید.

  ابتدا نام دامنه مورد نظر خود را وارد كنید.

  سپس بسته به پسوند دامنه مورد نظر، کلیدهای ترکیبی زیر را استفاده نمایید:

  اگر پسوند دامنه .COM است از کلیدهای ترکیبی CTRL+ENTER استفاده نمایید.

  اگر پسوند دامنه .NET است از کلیدهای ترکیبی SHIFT+ENTER استفاده نمایید.

  اگر پسوند دامنه .ORG است از کلیدهای ترکیبی CTRL+SHIFT+ENTER را استفاده نمایید.

  به این ترتیب مثلا برای ورود به سایت ترفندسیتی، تنها كاری كه  باید انجام دهید این است كه عبارت tarfandcity را تایپ كرده و كلیدهای CTRL+ENTER را فشار دهید تا نشانی كامل سایت به صورت ترفند سیتی - جامع ترین وب سایت تخصصی ترفند های کامپیوتر ، اینترنت و موبایل در مرورگر وارد شود.

  توجه: كلید (CTRL+ENTER) در اکثر مرورگرهای دیگر نیز جهت تكمیل نشانی سایت یعنی افزودن پیشوند www و پسوند com كاربرد دارد.

  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان