• سلام!
  #1
  Note 
  سلام، یک ابَر جستجوگر (Meta Search Engine) هوشمند و پیشرفته اینترنتی است. سلام، عبارت مد نظر کاربر را به طور هم زمان و موازی در چندین موتور جستجوگر جستجو کرده و با به کارگیری الگوهای هوش مصنوعی، ترکیب بهینه همه آنها را نمایش می دهد .

  [تصویر: 303d1348901901-salam.jpg]


  چرا سلام ؟


  1-وسعت دامنه جستجو:

  از آنجا که هر یک از موتورهای جستجو از قبیل google ، bing ، ask ،blekko ، yahoo ، yandex و zal تنها بخشی از دنیای وسیع اینترنت را تحت پوشش خود دارند، استفاده از سلام وسعت دامنه جستجو را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

  2-افزایش دقت:

  در سلام با به کارگیری روش های نوین هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و استفاده از مدل های پیشرفته ریاضی، دقت نتایج جستجو در همه زبان ها افزایش یافته است. همچنین طراحی الگوریتم های اختصاصی سازگار با ویژگی های زبان فارسی، افزایش مضاعف دقت جستجوهای فارسی را به همراه داشته است.

  3- توجه به زبان فارسی

  سلام با توجه به ویژگی های زبان شیرین فارسی طراحی شده است. کاربرانی که سروکار بیشتری با موتورهای جستجو داشته اند، به خوبی متوجه این نکته خواهند شد که سلام زبان فارسی را بهتر می فهمد و نیازهای کاربران فارسی زبان را بهتر برآورده می کند. این ویژگی در امکاناتی از قبیل تکمیل خودکار(Auto Complete)، ریشه یابی لغات (Stemming)، تصحیح غلط های املایی، پیشنهادات مشابه(Related Suggestions)، ابهام زدایی (Clarifying) و دسته بندی مفهومی نتایج (Conceptual Classification) بیشتر نمایان می شود.

  4-حذف دام های تبلیغاتی: (تله های تبلیغاتی)

  یکی دیگر از ویژگی های سلام، فناوری منحصر به فرد حذف هوشمند دام های تبلیغاتی (Spam) در آن است. ضعف موتورهای جستجوی رایج در تشخیص این دام ها زمینه ای برای رشد قارچ گونه آنها به خصوص در فضای وب فارسی شده است. برای حل این معضل، فرایند های محاسباتی پیچیده و دقیقی مبتنی بر روش های داده کاوی(Data Mining) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) در سلام طراحی و پیاده سازی شده است که نتیجه آن تشخیص و حذف هوشمند بیش از 5 میلیون نتیجه غیرواقعی است.

  5-صرفه جویی در زمان:

  با افزایش دقت در انتخاب و پالایش نتایج(Smart Refinement) و چینش بهینه آنها در فهرست نتایج و همچنین حذف موارد ناخواسته و تبلیغاتی، میانگین زمان صرف شده توسط کاربران برای یافتن نتایج دلخواه کاهش می یابد.


  * مواردی که ذکر شد تنها بخشی از ویژگی های سلام است. دسترسی آسان به امکانات منحصر به فرد دیگری نیز در سلام تعبیه شده است که برای اطلاع از آنها کافی است چند بار در سلام جستجو کنید.

  سلام محصول بیش از دو سال و نیم تلاش متخصصان و برنامه نویسان شرکت بیان است. بیان به عنوان مجموعه ای دانش محور و پیشتاز در فناوری های نوین اینترنتی امیدوار است توانسته باشد گامی کوچک برای دسترسی بهتر و آسان تر ایرانیان به دنیای اینترنت برداشته باشد.

  برای ورود کلیک کنید

  bayan.blog.ir

  آخرین ویرایش: 29-09-2012 ساعت 11:03، توسط 0x4D
  پاسخ
  #2
  Note 
  ارزش بوک مارک کردن داره :o.k:

  پاسخ
  #3
  Note 
  خیلی عالیه ممنون0x4D عزیز :57:

  پاسخ
  #4
  Note 
  درود دوستان///

  بیانیه خودشون:

  نقل قول: استفاده شما از سلام باعث افتخار ما است. سلام در مرحله آزمایشی اولیه است و ما هنوز در حال بهبود فرایندها و تکمیل امکانات هستیم.
  از اینکه تا زمان آغاز مرحله آزمایشی عمومی، از معرفی سلام به دیگران خودداری می کنید سپاسگزاریم.

  برای شروع خوبه ولی سرعت بسیار افتضاحی داره!!!

  ظاهراً بعضی از دوستان ازش باگ پیدا کردن ("لول")

  مثل موتور جست و جوی گوگل عمل میکنه،مثال خود گوگل هست!!!

  فعلا که نسخه آزمایشی هست،امیدواریم که از اینی که هست خیلی بهتر بشه!

  باسرعتی که این داره تا بخوایی یه موضوع رو جست و جو کنی دوساعت طول میکشه:|

  مترجم هم نداره !!!نمیشه سایت های فرانسوی یا آلمانی رو ترجمه کرد:|
  م.و.ف.ق باشید///

  آخرین ویرایش: 01-10-2012 ساعت 13:19، توسط Evil shadow
  پاسخ
  #5
  Note 
  سلام
  من امتحان کردم سرعتش بدک نیست
  ولی فکر کنم میتونه بهتر بشه :32:

  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان