• زبان های برنامه نویسی ناامن کدامند؟
  #1
  Note 
  28 فروردين 1392 - همکاران سیستم- یک شرکت عرضه کننده راهکارهای امنیتی اعلام کرده است برخی از زبان های برنامه نویسی مثل سی © و سی پلاس پلاس (++C) در مقابل رخنه های امنیتی آسیب پذیر تر از سایر زبان ها است.

  شرکت وِراکُد (Veracode) در مطالعه ای اعلام کرده است برخی زبان های برنامه نویسی مثل سی و سی پلاس پلاس در مقایسه با سایر زبان ها از آسیب پذیری بیشتری برخوردار هستند و در نتیجه برنامه ها و نرم افزارهایی که با این زبان ها نوشته شوند، دارای رخنه های امنیتی بیشتری خواهند بود. بر اساس اعلام این شرکت زبان هایی مثل دات نت (Net.) از ایمنی بیشتری برخوردار هستند.
  شرکت وِراکُد با انجام مطالعه ای که از ژانویه ۲۰۱۱ تا ژوئن ۲۰۱۲ بر روی ۲۲ هزار و ۴۳۰ نرم افزاری که از طریق پلت فرم این شرکت ارزیابی و آپلود شده است به این نتایج دست یافته است.

  پژوهشگران این شرکت دریافته اند که اگر زبان های برنامه نویسی به تنهایی و بدون دخالت برنامه نویس بتوانند داده های رشته ای و داده های اعداد صحیح را از هم متمایز کنند و فضای لازم برای ذخیره هر قطعه داده را به آن اختصاص دهند، زبان های ایمنی محسوب می شوند، ولی اگر نتوانند فضای ذخیره لازم را به آن اختصاص دهند، برنامه نویسان همیشه با مشکل ازدیاد بافر ها یا میانگیر ها مواجه خواهند شد و این امر باعث ایجاد رخنه های امنیتی در نرم افزارهای طراحی شده می شود.

  پژوهشگران وراکد دریافته اند که فقط یک درصد از برنامه هایی که با زبان دات نت نوشته می شود، دارای مشکل ازدیاد بافرهاست، ولی این رقم درباره نرم افزارهایی که با زبان سی یا سی پلاس پلاس نوشته می شود، ۴۸ درصد است.

  یافته های این شرکت نشان می دهد تزریق کدهای مخرب به پایگاه های داده (SQL injection) که یکی از شیوه های نفوذ به برنامه ها و نرم افزارهاست، در برخی زبان ها تاثیرگذار تر است.

  پژوهشگران وراکد در ۳۱ درصد از برنامه های تحت جاوا آسیب پذیری های مربوط به این تزریق کدهای مخرب را مشاهده کرده اند. این رقم درباره برنامه های تحت پی اچ پی و کلدفوزیون به ترتیب ۲۷ درصد و ۷۲ درصد است.

  چطور امضا کنم؟  Huh
  پاسخ
  ایجاد موضوع جدید   پاسخ به موضوع  

  موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Note ثبت نام مسابقات برنامه نویسی بیان THE KNIGHT 0 371 27-08-2014 ساعت 16:37
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی THE KNIGHT 0 377 14-08-2013 ساعت 17:09
  آخرین ارسال: THE KNIGHT
  Note پايان امسال مسابقات برنامه نویسی اندروید برگزار می شود THE KNIGHT 0 624 03-08-2013 ساعت 16:22
  آخرین ارسال: THE KNIGHT

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:   1 مهمان